Najczęściej zadawane pytania - Komory fermentacyjne

BIOGAZ MAX to preparat biologiczny, w którego skład wchodzą enzymy i odpowiednio dobrane mikroorganizmy, wyselekcjonowane pod względem efektywnych możliwości rozkładu szerokiego spektrum związków organicznych takich jak: białka, tłuszcze zwierzęce i roślinne oraz skrobia i cukry. BIOGAZ MAX działa efektywnie nawet w temperaturze do 45 - 50 °C. Mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu BIOGAZ MAX efektywnie zwiększają przemianę tłuszczów do lotnych kwasów tłuszczowych, które inicjują procesy warunkujące produkcję metanu. Enzymy zawarte w preparacie BIOGAZ MAX katalizują metabolizm białek, skrobi, włókien i hydrolizę tłuszczów. 

Zastosowanie prpearatu BIOGAZ MAX usprawnia produkcję metanu poprzez:

  • skracanie czasu przebywania osadów w komorze i redukcji ładunków,
  • zwiększenie produkcji metanu,
  • szybką degradację tłuszczów i białek co niweluje powstawanie nadmiernej piany,
  • przyspieszenie procesu rozruchu,
  • przyśpieszenie procesów mineralizacji, co w konsekwencji redukuje objętość wytwarzanego osadu. 

OdorCap to mieszanina mikroorganizmów  stosowana  w celu redukcji uciążliwości zapachowej związanej z działalnością oczyszczalni ścieków wywoływanej obecnością siarczków i kwasów organicznych. 

Preparat OdorCap działa na zasadzie mikrobiologicznej degradacji zróżnicowanych związków chemicznych będących źródłem uciążliwości zapachowej.  Technologia OdorCap umożliwia nie tylko zmniejszenie intensywności już istniejących odorantów w wyniku ich degradacji, ale także zapobiega tworzeniu się związków zapachowo czynnych generowanych bezpośrednio w samym źródle uciążliwości zapachowej.  

Preparat OdorCap może być dodawany bezpośrednio do strugi ścieków wszędzie tam, gdzie odory siarkowe stanowią problem. Mikroorganizmy wchodzące w skład preparatu działają w zakresie pH od 6,0 do 9,0 z optymalną efektywnością około 7,0. Warunki temperaturowe wpływają w znacznym stopniu na wzrost populacji mikroorganizmów. Ich aktywność rośnieproporcjonalnie do wzrostu temperatury (do poziomu około 40 ºC). Poniżej 5 ºC aktywność bakterii maleje.
 

Powyżej przedstawiono tylko niektóre preparaty stosowane przez bioArcus w ramach Programu ODOR STOP. Ponieważ każdy problem jest inny dlatego polecamy kontakt z naszym specjalistą, który dobierze najbardziej skuteczny w danej sytuacji środek i sposób dozowania.